„Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ tinklininkai apgynė Lietuvos čempionų titulą

Sekmadienį Šiaulių arenoje finišavusiame Lietuvos vyrų tinklinio čempionate triumfavo ir nugalėtojo titulą apgynė „Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ klubas.

Vilniečiai sekmadienį 3-1 (25:14, 25:16, 23:25, 30:28) nugalėjo Šiaulių „Elgos-Master Idea-SM Dubysos“ ekipą ir laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2-0.

Gana ramiai du pirmuosius setus laimėję vilniečiai su sunkumais susidūrė trečiajame. Sėkmingą atkarpą sužaidę šiauliečiai pirmavo 19:16, bet Lietuvos sostinės ekipa sugebėjo išlyginti rezultatą 20:20. Vis dėlto aistringai savų sirgalių palaikoma Šiaulių ekipa neketino pasiduoti ir sugebėjo laimėti setą 25:23.

“Elgos-Master Idea-SM Dubysos” komanda galingai pradėjo ketvirtąjį setą iškart susikrovė solidų pranašumą 11:5, 16:9. Tuomet supykę „Vilniaus kolegijos-Flamingo Volley“ tinklininkai perėmė iniciatyvą ir sugebėjo išlyginti rezultatą 19:19. Tikrą dramą ketvirtojo seto pabaigoje laimėjo vilniečiai - 30:28.

Vilniaus klubui net 27 taškus pelnė Artūras Vasiljevas, 18 - Lukas Každailis, 13 - Robertas Juchnevičius.

Šiaulių ekipoje 20 taškų surinko Edvinas Vaškelis, 17 - Arnas Rumševičius.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas ukrainietis Dmitrijus Šlominas („Vilniaus kolegija-Flamingo Volley“). Anksčiau pasibaigusio moterų finalo geriausia žaidėja tapo Viltė Makauskaitė („Kaunas-ASU“).

„Lietuvos čempionatas nėra labai stiprus, bet labai norėjau šiame sezone pademonstruoti, ką sugebu. Džiaugiuosi, kad sezonas ir man, ir komandai buvo geras. Smagu, kad mes ketvirtajame sete pademonstravome charakterį ir išplėšėme pergalę“, - kalbėjo D. Šlominas.

Tikru Vilniaus komandos lyderiu tapęs D. Šlominas norėtų likti Lietuvos sostinėje ir kitą sezoną, tačiau viską lems pasiūlytos sąlygos.

„Norėčiau dar likti Vilniuje, su komanda patekti į Baltijos lygos finalo ketvertą, bet šiuo metu dar anksti kalbėti apie kitą sezoną“, - teigė ukrainietis.

Šiaulių klubo treneris Modestas Strockis liko nusivylęs tuo, kad jiems nepavyko pasinaudoti varžovų atsipalaidavimu.

„Manau, kad pirmosiose rungtynėse šeštadienį žaidėme geriau, bet pritrūko sėkmės. Šiandien vilniečiai po pirmų dviejų setų tikriausiai atsipalaidavo ir tas leido mums grįžti į žaidimą. Gaila, kad pritrūko iki pergalės. Ketvirtasis setas parodė meistriškumo skirtumą, nesugebėjo išlaikyti stabilaus žaidimo. Visą sezoną turėjome panašių problemų“, - sakė M. Strockis.

Baltijos lygoje šiemet debiutavę šiauliečiai tikisi išsaugoti komandos branduolį kitam sezonui ir siekti dar aukštesnių tikslų.

„Džiaugiuosi, kad debiutavome Baltijos lygoje. Ji mums labai padėjo. Buvo ir gražių pergalių prieš stiprias komandas. Žinoma, viską galėjo vainikuoti pergalė Lietuvos finale, bet yra kaip yra. Dirbsime toliau. Šis sezonas suteiks mums postūmį naujam sezonui. Turime rėmėjų, miesto paramą, tinklinio susidomėjimas auga, todėl dirbsime toliau“, - pabrėžė M. Strockis.

Pirmąsias rungtynes vilniečiai laimėjo 3-0 (25:23, 25:21, 25:21).