Tobuliname žinias: Sauliaus Matikonio patirtis "Tartu" komandoje ir kandidatės į tarptautinius supervizorius skyrimas

Norime pasidalinti puikia bendradarbiavimo patirtimi ir žmonėmis, kurie nuolat stengiasi augti, tobulėti, kaupti žinias ir jas perduoti kitiems! 

Bendradarbiaujant su Estijos tinklinio federacija Kauno  “RIO – Startas” treneris Saulius Matikonis iš karto po 2018-2019 m. TOP SPORT Lietuvos tinklinio čempionato finalų išvyko į trumpą kelionę Estijoje stebėti, kaip gi sekasi Estijos “Tartu” komandai jų čempionate ir pasisemti iš mūsų kaimynų tam tikrų komandos rengimo gudrybių. Trenerio kelionės tikslas buvo sužinoti, kaip komanda taktiškai ruošiasi rungtynėms, kaip analizuoja varžovus, į ką daugiausiai atkreipia dėmesio rungtynių metu, kaip rungtynių metu vyskta statistikos analizė ir kaip ji “gyvai” pateikiama žaidėjams.  

“ “Tartu“ klubas mane šiltai priėmė ir noriai pasidalino savo patirtimi. Ši kelionė tik dar labiau leido suprasti, kad geram rezultatui pasiekti mums trūksta ne tik tam tikrų žinių apie žaidimo techniką, bet taip pat technologijų ir žmogiškųjų išteklių klubuose, t.y. žmonės, kurie galėtų padėti “gyvai” atlikti kokybiškas rungtynių analizes, kurias būtų galima panaudoti “gyvai” rungtynių metu. Estijos klubai atlieka didelį darbą su “Datavolley” sistema, kurią mes dar tik pradėjome diegti savo čempionate, jie taip pat naudoja ir keletą kitų statistikai skirtų programų – statistikai yra skiriamas didžiulis dėmesys ir klubai įdeda daug darbo ją apdorodami. Gaila, kad kol kas didžiajai daliai mūsų bendruomenės tai nėra labai aktualu, nes tai, kaip dirba "Tartu" klubas, yra pakankamai aukštas profesionalumo lygmuo ir tai daro klubai, orientuoti į rezultatus tarptautinėse arenose. “

Gražia partneryste su Estijos tinklinio federacija ir suteikta galimybe praplėsti akiratį pasidžiaugė ir Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys: “Labai džiaugiamės ir esame dėkingi mūsų draugams - Estijos federacijai už  tai, kad sutiko bendradarbiauti, padėjo mūsų šalies treneriui atvykti į vieną iš geriausiai žinomų Estijos klubų ir leido pasisemti reikiamų žinių. Džiaugiamės, kad yra trenerių, kurie atranda vis daugiau galimybių pasisemti patirties, patys domisi, kaip kas veikia kaimyninėse ar kitose šalyse, yra aktyvūs ir gilina savo žinias vienose ar kitose srityse, patys imasi iniciatyvos ir įgyvendina savo idėjas. Supratimas, kad galbūt ne viską iki galo gali žinoti, domėjimasis, kas vyksta už mūsų sienų, atvirumas naujovėms ir gerosios patirties perėmimas yra svarbi trenerių tobulėjimo dalis ir labai džiugu, kad yra tokių trenerių, kurie siekia nuolat plėsti savo akiratį ir, tikimės, atras būdų įgytą patirtį ir žinias pritaikyti praktikoje”. 

Sauliui Matikoniui linkime ir tolimesnės sėkmės, na o pats Saulius ragina nebijoti užduoti klausimų ir kreiptis asmeniškai – jis mielai pasidalins savo įgytomis žiniomis. 

Taip pat norime pasidžiaugti mums visiems gerai žinomos paplūdimio tinklinio atstovės ir ne kartą mūsų čempionatuose  paskirtos supervizorės - Agnės Narvydienės sėkmingu startu siekiant tarptautinės supervizorės statuso. Lietuvos Tinklinio federacijai bendradarbiaujant su Europos tinklinio konfederacija (CEV) Agnė buvo atrinkta kandidate į  tarptautinius paplūdimio tinklinio supervizorių kursus ir kartu su kandidatais iš kitų šalių sieks tarptautinio statuso. Iki šiol Lietuvos tarptautinio supervizoriaus statusą turi ir į tarptautines varžybas skiriami salės tinklinyje - Lietuvos tinklinio federacijos Teisėjų kolegijos pirmininkas Aurelijus Kazys Zuoza, paplūdimio tinklinyje - Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka (kuris šiuo metu tarptautinio supervizoriaus pareigų negali atlikti dėl prezidento pareigų LTF). 

Todėl linkime Agnei didžiausios sėkmės kursuose ir lauksime galutinių rezultatų !