Vykdomojo Komiteto posėdžio nutarimai

Įvyko eilinis LTF Vykdomojo komiteto posėdis, kuriame buvo sprendžiami aktualūs klausimai, susiję su pasiruošimu Europos jaunių (U-17 merginų ir U-18 vaikinų) tinklinio čempionatui, patvirtintas 2019 m. paplūdimio tinklinio kalendorius ir numatyta atranka dalyvauti Kontinentinės atrankos varžybose. 

Ruošiantis Europos jaunių (U-17) tinkliniočempionatui, patvirtinta salės merginų rinktinės vyriausioji trenerė

Bendru Jaunių ir Trenerių komisijų sutarimu, negavus kandidatūrų merginų rinktinės Vyriausiojo trenerio pareigoms užimti, vadovaujantis 2018-11-30 VK nutarimu Nr. 87 patvirtintų salės tinklinio visų amžiaus grupių (išskyrus suaugusiųjų) rinktinių, dalyvaujančių Europos ir pasaulio čempionatuose, sudarymo ir atstovavimo rinktinei principų II skyriaus “Vyriausiojo trenerio skyrimo tvarka” nuostatomis, merginų Vyriausiąja rinktinės trenere bendru Jaunių ir Trenerių komisijos siūlymu buvo patvirtinta Jolita Kontvainienė

Nesant vieningai Jaunių komisijos narių nuomonei dėl vaikinų vyriausiojo rinktinės trenerio gautų kandidatūrų ir priėmus prašymą pratęsti Vyriausiojo rinktinės trenerio konkurso terminą, salės rinktinės vyriausiojo trenerio kandidatūra bus tvirtinama kitame VK posėdyje, bet ne vėliau kaip gegužės 10 d. 

Patvirtintas 2019 m. LTF paplūdimio tinklinio kalendorius

VK posėdžio metu buvo patvirtintas 2019 m. LTF paplūdimio tinklinio kalendorius. Šį sezoną, atsižvelgus į sprendimus priimamus, vystant Europos paplūdimio tinklinį bei atsižvelgus į ankstesnio sezono metu išsakytas trenerių mintis dėl paplūdimio tinklinio varžybų jaunimui trūkumo, siekiant ugdyti jaunimą ir suteikti daugiau galimybių pasivaržyti jaunimo komandoms ir kelti jų meistriškumą, šiais metais buvo priimtas sprendimas skirti daugiau dėmesio paplūdimio tinklinio jaunimo amžiaus grupėms ir jaunimo čempionatus organizuoti keliais etapais. 

Šiuo tikslu U-14, U-16, U-18 čempionatai bus organizuojami dviem etapais ir jie vyks birželio – liepos mėnesiais. Lietuvos suagusiųjų paplūdimio tinklinio čempionatą numatoma vykdyti vienu etapu rugpjūčio mėnesį, tačiau atsiradus privačiam rėmėjui, Lietuvos suaugusiųjų paplūdimio tinklinio čempionato etapų skaičius gali keistis. 

Jaunimo Lietuvos čempionato vykdymo vietos bus tvirtinamos vėliau, gavus pasiūlymus iš paplūdimio tinklinio aikštynų vykdyti etapus ir pateikus savo pasiūlymus.

Paplūdimio tinkinio kalendorių galima rasti čia: http://www.ltf.lt/images/pdf/2019_Lietuvos_papludimio_tinklinio_kalendorius_v05.02.pdf

Taip pat, atsižvelgus į Rokiškio miesto bendruomenės „Velykalnis“ prašymą ir sutikimą vykdyti Rytų Europos zoninės asociacijos (EEVZA) vyrų paplūdimio tinklinio varžybas nurodytomos sąlygomis, 2019 m. paplūdimio tinklinio kalendorius buvo papildytas EEVZA vyrų tinklinio varžybomis, kurias numatoma vykdyti liepos mėn. 6-7 d. Rokiškyje.

 

Patvirtintos Lietuvos vyrų tinklinio rinktinės, dalyvausiančios Europos Kontinentinės taurės I-o etapo varžybose ir numatyta atranka moterų tinklinio rinktinei

Vadovaujantis LTF paplūdimio tinklinio vyr. trenerio siūlymu, buvo patvirtintos vyrų paplūdimio tinklinio rinktinės, dalyvausiančios Europos Kontinentinės taurės I-ojo etapo varžybose. Patvirtinta vyrų rinktinė: Arnas Rumševičius/Lukas Každailis ir Artūr Vasiljev/Robert Juchnevič. I-osios Kontinentinės taurės varžybos vyks Bettystown (Airija) Birželio 1-2 d.

Atsižvelgus į LTF paplūdimio tinklinio vyr. trenerio nuomonę, jog šiuo metu yra keletas paplūdimio tinklinio moterų komandų, kurios savo pajėgumu yra lygiavertės varžovės dalyvauti Europos Kontinentinės taurės I-ojo etapo varžybose, LTF paplūdimio tinklinio vyr. trenerio siūlymu Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinės, dalyvausiančias Europos Kontinentinės taurės I-ojo etapo varžybose bus patvirtintos po įvykdytos atrankos į rinktines, bet ne vėliau kaip iki š.m. gegužės mėn23 d. Dėl atrankos datos (-ų), laiko ir atrankos sistemos komandos (sportininkės) bus informuotos atskirai.

I-ojo etapo moterų Kontinentinės taurės varžybos vyks Umag (Kroatija) birželio 22-23 d. 

 

Moterų tinklinio klubui Alytaus “Prekyba – Parama” skiriama bauda už čempionato nuostatų nevykdymą

LTF VK buvo svarstomas klausimas dėl baudos Alytaus moterų tinklinio klubui “Prekyba - Parama” skyrimą dėl 2018 – 2019 m. TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato nuostatų nevykdymo. 

Atsižvelgus į tai, kad Alytaus klubas per 2018 – 2019 m. Lietuvos moterų tinklinio čempionato finalines varžybas, vykusias Palangos sporto arenoje, neužtikrino komandos statistiko per antrąsias finalines rungtynes, kuriose Alytaus ,,Prekyba – Parama“ moterų tinklinio klubas buvo priimantis svečius (namų komada), tuo pažeisdamas 2018 – 2019 m. TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato nuostatų 6 skyriaus, 6.1 punko ir 7 skyriaus, 7.3 punktus, ir į faktą, kad klubams informacija ir priminimas dėl statistiko skyrimo nuo komandos per finalines varžybas buvo siųstas bendru el-paštu 2019 m. kovo mėn. 29 d., LTF VK vienbalsiu nutarimu priėmė sprendimą skirti 200 Eur piniginę baudą už čempionato nuostatų nesilaikymą.

Skirtą baudą Alytaus ,,Prekyba – Parama“ moterų tinklinio klubas turi sumokėti iki 2019 m. gegužės mėn. 31 d. Klubui nesumokėjus paskirtos baudos iki nustatyto termino pabaigos bus siūloma pakartotinai svarstyti šį klausimą LTF VK dėl griežtesnių sankcijų taikymo klubui už įvykdytus pažeidimus. 

VK nutarimą galima rasti čia: http://www.ltf.lt/images/pdf/LTF_VK_nutarimas_96.pdf