Dramatiškas merginų čempionato finišas ir "SC Dubysos" jaunių dominavimas

Savaitgalį finišavo Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) merginų tinklinio čempionatas, kuris vainikuotas neįtikėtina drama tarp Kauno ir Vilniaus komandų.

Vilniuje vyko antrasis finalo turas. Po pirmojo turo buvo aišku, kad dėl čempionato aukso medalių kausis Vilniaus "SM Tauro-1" komanda ir Kauno "SM Starto-1" ekipa. Kaune vykusiame pirmajame finalo rate pergalę po dramatiškos kovos 3-2 (22:25, 25:22, 23:25, 25:17; 15:11) iškovojo "SM Tauro-1" merginos.

Antrajame rate Vilniuje tiek "SM Tauras-1", tiek "SM Startas-1" nugalėjo Kauno "SM Starto-2" ir Kelmės SM klubu ir čempionių likimas sprendėsi lemiamoje tarpusavio akistatoje. Po dar vieno įspūdingo trilerio "SM Startas-1" atsirevanšavo vilnietėms 3-1 (18:25, 26:24, 31:29, 33:31). Kadangi kaunietėms pavyko laimėti didesniu skirtumu, jos tapo Lietuvos čempionėmis.

"Kova buvo sunki. Kovodamos su kiekviena komanda atidavėme viską, ką galėjome. Po pralaimėjimo Kaune žinojome, kad turėsime atiduoti visas jėgas, kad taptume čempionėmis. Būtent tą ir padarėme. Žaidėme kaip vienas kumštis, jautėme atsakomybę už kiekvieną veiksmą ir, be abejo, turėjome didelį norą. Po pergalės užplūdo didelė laimė ir euforija, liejosi džiaugsmo ašaros", - įspūdžiais dalinosi viena Kauno komandos lyderių Kotryna Motiejūnaitė.

Viena perspektyviausių šalies tinklininkių šiemet baigia sporto mokyklą, todėl ji džiaugėsi, kad gali su ja atsisveikinti pergalinga nata.

"Šie metai sporto mokykloje man paskutiniai, tačiau ji suteikė man labai daug. Tinklinio bendruomenė tapo tarsi antra šeima. Esu be galo dėkinga trenerėms, kurios tikėjo mumis, palaikė ir skatino nepasiduoti bei kovoti iki galo", - pridūrė K. Motiejūnaitė.

Analogiškai klostėsi kova ir dėl bronzos medalių. Nors Kaune Kelmės SM tinklininkės įveikė "SM Starto-2" ekipą, Vilniuje 3-1 (25:15, 22:25, 25:22, 25:14) pajėgesnės buvo kaunietės, kurios dėl geresnių papildomų rodiklių užėmė trečiąją vietą.

Lietuvos jaunių (iki 19 metų) vaikinų čempionate triumfavo Šiaulių "SC Dubysos" auklėtiniai. Jie finaliniame etape Šiauliuose laimėjo visas trejas rungtynes.

Šiauliečiai 3-0 (25:13, 25:17, 25:17) nugalėjo Vilniaus "SM Tauro-1" komandą, 3-0 (25:21, 25:17, 25:13) - Kelmės SM atstovus ir 3-0 (25:19, 25:18, 25:19) - Marijampolės ŽSM tinklininkus.

"Nebuvo labia lengva. Galbūt mums kiek pasisekė, gal mūsų geri padavimai išmušė varžovus iš vėžių ir neleisdavo jiems sukurti patogių atakų. Mes jau čempionais tapome trečius metus iš eilės, tik apginti titulą visada sunkiau nei tapti pirmą sykį. Geri vaikinukai. Keletas vaikinų jau žaidžia ir vyrų komandoje. Šiaip man labai patiko Kelmės komanda, kuri buvo metais jaunesnė, bet labai gerai gynėsi ir manau, kad kitais metais ji bus favoritė. Labai motyvuota komanda", - kalbėjo jaunuosius šiauliečius treniruojantis Genadijus Pušnovas.

Treneris pridūrė, kad Lietuvoje atsiranda talentingų žaidėjų ir tikisi, kad jie sugebės išlaikyti motyvaciją siekdami sportinių aukštumų.

"Yra gerų pavyzdžių - Šiauliuose užaugęs Arvydas Mišeikis žaidžia stipriausiose Europos lygose ir gali iš to gyventi. Galima ne tik krepšinyje kažką pasiekti per sportą. Žinoma, reikia daug kruvino darbo, bet talento mes turime. Svarbu, kad jiems nepritrūktų motyvacijos. Šiauliuose sąlygos yra neblogos, tie, kurie mokosi Šiaulių sporto gimnazijoje, dirba profesionaliai, yra prižiūrimi. Lieka nesustoti", - sakė G. Pušnovas.

Antrąją vietą jaunių čempionate užėmė užėmė Vilniaus "SM Tauro-1" komanda, trečiąją - Kelmės SM, ketvirtąją - Marijampolės ŽSM.