Pirmą kartą organizuojamas pasaulio sniego tinklinio turas

Po sėkmingo sniego tinklinio pristatymo per Pjongčango žiemos olimpines žaidynes ir didžiulės sėkmės susilaukusio pirmojo Europos čempionato Austrijoje, Tarptautinė tinklinio federacija (FIVB) ir Europos tinklinio konfederacija (CEV) nusprendė organizuoti sniego tinklinio pasaulio turus, kuriuose dalyvautų visų žemynų atstovai.

Jau paskelbta, kad pirmasis pasaulio turo etapas bus surengtas Austrijoje kovo 28-31 dienomis, o antrasis - balandžio 4-7 dienomis Italijoje. Planuojama, kad trečiasis etapas bus surengtas rugpjūčio pradžioje Argentinoje.

Pirma diena bus skirta kvalifikacijai, o pagrindinės varžybos vyks tris dienas. FIVB ir CEV tikisi, kad sniego tinkliniui vis didesnį dėmesį skirs viso pasaulio nacionalinės federacijos. Tai būtų svarbus žingsnis šiam sportui artėjant prie žiemos olimpinių žaidynių.

Pagal dabartinį planą 2022 metais sniego tinklinis bus įtrauktas į žiemos olimpines žaidynes kaip parodomoji sporto šaka, o visaverčiu žiemos žaidynių dalyviu jis taps 2026 metais.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=BoEKUqvKztY

Primename, kad praėjusiais metais vykusiame pirmajame Europos sniego tinklinio čempionate aukso medalius iškovojo Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, o bronzos - Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis.

Vėliau buvo nuspręsti ieškoti dar patrauklesnio formato žiūrovams ir nuspręsta žaisti tris prieš tris. Lietuviai greitai prisitaikė prie naujo formato ir jau spėjo iškovoti pirmuosius prizus. Maskvoje (Rusija) vykusiame Europos sniego tinklinio ture bronza pasidabino Rugilė Grudzinskaitė, Gerda Grudzinskaitė ir Daiva Anuškevičiūtė.

Taip pat praėjusiais metais Jonavoje buvo surengtas pirmasis Lietuvos sniego tinklinio čempionatas. Šiemet antrosios pirmenybėse sėkmingai įvyko Druskininkuose. Lietuvos tinklinio federacijos vadovai džiaugiasi, kad čempionate išaugo dalyvaujančių komandų skaičius, o nemažai ekipų sudarė jauni žaidėjai.

"Sniego tinklinis vis dar vystosi. Praėjusiais metais buvo pakeistos taisyklės tam, kad būtų didesnė takoskyra tarp sniego ir paplūdimio tinklinio. Viskas yra daroma, kad ši sporto šaka atsirastų žiemos olimpinėse žaidynėse. Kai tik oficialiai tai bus patvirtinta, susidomėjimas šiuo sportu visame pasaulyje išaugs labai smarkiai. Lietuvoje sniego tinklinis taip pat žengia pirmus žingsnius, čempionatuose susirenka nemažai komandų. Žinoma, kad naujų žaidėjų pas mus neatsirado, tiesiog žaidėjai liberaliau žiūri į skirtingas tinklinio rūšis. Tik kartais tiesiog sutampa varžybų grafikai", - teigė Lietuvos tinklinio federacijos prezidentas Darius Čerka.

Lietuvos vicečempionėmis tapusios Svetlana Bekiš, ir Birutė Aleknavičiūtė kartu su Vlada Oganauskiene vyks į vasario viduryje Gruzijoje vyksiantį Europos turą.

FIVB jau yra pasitvirtinusi septynerių metų sniego tinklinio vystymosi planą. Jau yra aišku, kad sniego tinklinis bus 2020 metų Jaunimo olimpinėse žaidynėse Lozanoje (Šveicarija) ir 2021 metų kariškių žiemos žaidynėse.