Druskininkuose - tarptautinis sniego tinklinio turnyras

Savaitgalį Druskininkuose vyksiančio "Lteam" žiemos olimpinio festivalio metu pirmą kartą bus surengtas sniego tinklinio turnyras "Affidea LT SnowVolley Open". Pirmą syk mūsų šalyje vyks sniego tinklinio varžybos pagal naujas pasaulines taisykles.

Pagrindinė naujovė - komandas gali sudaryti keturi žaidėjai, o aikštėje yra žaidžiama tris prieš tris.

"Šis turnyras yra svarbus norint plėtoti Lietuvoje naują tinklinio sporto kryptį. Matome, kad populiarumas auga, tarp užsiregistravusių yra daug naujų, nežinomų žaidėjų, o tai reiškia, kad žmonės atranda šį sportą, nori pamėginti pažaisti ant sniego. Be to, visi galės prasmingai praleisti visą savaitgalį žiemos olimpiniame festivalyje", - pasakojo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Europos tinklinio konfederacija (CEV) šiame sezone pristatė naują tinklinio kamuolį, kuris skirtas būtent sniego tinkliniui. Būtent naujuosius kamuolius bus galima išbandyti "Lteam" šventėje.

"Visi norintys galės išmėginti naują kamuolį, dalyvauti žaidimuose ir tuo pačiu rinkti "Lteam" lipdukus", - pridūrė A. Gaidys.

LTF generalinis sekretorius taip pat džiaugėsi, kad į turnyrą atvyks svečiai iš Rusijos, kurie mielai atsiliepė į kvietimą ir nekantrauja išbandyti savo jėgas ant sniego. Tarp dalyvių bus ir vienas geriausių Lietuvos paplūdimio tinklininkų Arnas Rumševičius.

A. Gaidys primena visiems sniego tinklinio naujokams, kad žaidimui žiemą reikia tinkamai pasirengti: "Svarbu, kad žmonės neatvažiuotų kaip į paplūdimio tinklinį ir būtų su maikute bei šortais. Būtinai turi būti termo apranga ir specialiai tam pritaikyti batai, kad jie turėtų gerą sukibimą su sniegu. Bus įdomu stebėti kovas, nes neaišku, kas bus geriau išanalizavęs žaidimo ant sniego ypatybes".

Varžybų nugalėtojų bei prizininkų lauks taurės bei piniginiai prizai, kuriuos įsteigė "Affidea".

Pagal dabartinį planą 2022 metais sniego tinklinis bus įtrauktas į žiemos olimpines žaidynes kaip parodomoji sporto šaka, o visaverčiu žiemos žaidynių dalyviu jis taps 2026 metais.