Lietuviai metė iššūkį antrajai pasaulio porai

Lietuvos paplūdimio tinklininkai Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius garbingai kovėsi su antrąją vietą pasaulio reitinge užimančia pora iš Olandijos Alexanderiu Brouweriu ir Robertu Meeuwsenu. Hagoje (Olandija) vykstančio prestižinio FIVB keturių žvaigždučių serijos turnyro "The Hague Open" A grupės pusfinalyje penktadienį mūsiškiai patyrė nesėkmę 11:21, 19:21.

Pirmajame sete pirmą sykį su tokio lygio priešininkais kovoję lietuviai darė per daug klaidų ir patyrę varžovai neleido užsimegzti intrigai. Tuo tarpu antrajame sete mūsiškiai įsižaidė ir rimtai kibo į atlapus vieniems turnyro favoritų. Seto pabaigoje R. Juchnevičius ir A. Vasiljevas buvo išlyginę rezultatą 18:18, bet pabaigoje tikslesni buvo olandai.

"Žaisti labai smagu buvo. Vienareikšmiškai galime pasirodyti geriau - kol kas mums trūksta varžybinės patirties tokio lygio turuose. Apskritai, su tokio lygio žaidėjais žaidžiame pirmą kartą, todėl pirmajame sete turėjome priprasti ir suprasti, kaip reikia žaisti ir ką reikia daryti. Aišku, dar ir psichologiškai reikia susitvarkyti, bet viskas bus" - mintimis dalinosi A. Vasiljevas.

A. Broweris ir R. Meeuwsenas 2013 metais tapo pasaulio čempionais, o 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse pelnė bronzos medalius.

Dėl trečiosios vietos grupėje ir paskutinio kelialapio į atkrintamąsias varžybas Lietuvos paplūdimio tinklininkai žais su amerikiečiais Williamu Kolinske ir Milesu Evansu. Pastarieji 1-2 (30:32, 25:23, 15:17) pralaimėjo tautiečiams Casey Pattersonui ir Chase'ui Budingeriui. Ch. Budingeris yra buvęs NBA krepšininkas ir stipriausioje planetos lygoje yra sužaidęs 407 rungtynes, o dar 2017 metais jis atstovavo Vitorijos "Baskonia" (Ispanija) ekipai.

Bendrą turnyro prizų fondą sudaro 300 tūkst. JAV dolerių.