Įsibėgėja uždarų patalpų čempionatai

2011 metais Vilniuje buvo atidarytas pirmasis uždaras paplūdimio tinklinio aikštynas "Auksma". Jo dėka, tiek profesionalai, tiek mėgėjai gavo progą paplūdimio tinklinį žaisti visus metus. Šis aikštynas iškart tapo perpildytas ir davė galingą užtaisą naujai uždarų patalpų aikštynų bangai. Vos per kelerius metus Lietuvos "išdygo" dar net septyni uždari paplūdimio tinklinio aikštynai.

Dabar net trys tokie aikštynai veikia Vilniuje, du - Kaune, po vieną - Klaipėdoje, Raseiniuose ir Šiauliuose. Norėdama suteikti progą šaltuoju metu laiku jauniesiems sportininkams ne tik treniruotis, bet ir pasivaržyti, Lietuvos tinklinio federacija (LTF) ėmė organizuoti Lietuvos jaunių (iki 15 metų) ir jaunimo (iki 18 metų) uždarų patalpų čempionatus.

Uždarų patalpų čempionatai Europoje nėra naujiena. Paplūdimio tinklinio turnyrai dabar vyksta ištisus metus, todėl nemažai turnyrų keliasi į uždaras patalpas. Būtent Pasaulio tinklinio federacijos (FIVB) uždarų patalpų turnyre Slovėnijoje praėjusią savaitę sidabro medalius iškovojo lietuvės Vytenė Vitkauskaitė ir Urtė Andriukaitytė.

"Turime net aštuonis uždarus aikštynus, kuriuose treniruojasi jaunimas, vaikai, bet jie neturėjo jokių varžybų. Smarkiai išaugus sportuojančių vaikų skaičiui, LTF, bendradarbiaudama su aikštynais, pradėjo organizuoti jiems čempionatus", - sakė LTF viceprezidentas Marius Vasiliauskas.

Jaunimo (iki 18 metų) vaikinų čempionato pirmajame etape nugalėjo Mantas Donėla ir Andrius Jonaitis ("Auksma").

Merginų jaunimo grupėje pirmasis etapas iškart tapo tarptautiniu. "Auksmos" aikštyne Vilniuje su lietuvėmis varžėsi ir tinklininkės iš Latvijos ir Ukrainos. Čia triumfavo Ariana Rudkovskaja ir Gabrielė Petrauskaitė (Tinklinio mokymo centras), kurios finale nugalėjo ukrainietes Angeliną Chmill ir Tatjaną Laarenko.

15-mečių merginų pirmajame etape aukso medalius pelnė Karina Daunoravičiūtė bei Gabrielė Daunoravičiūtė (Tinklinio mokymo centras), o tarp vaikinų visus varžovus pranoko Domas Abromavičius bei Nikita Telnovas ("Auksma").

"Čia yra pati pradžia. Labai smagu, kad vaikai dalyvauja. Tikimės, kad ateityje šis čempionatas įtrauks vis daugiau komandų. Šiuo metu susirenka apie 20 komandų vienoje amžiaus grupėje. Kadangi sportuojančių skaičius sparčiai auga, tai natūralu, kad dalyvių skaičius vis didės. Kuo daugiau sportuojančių vaikų, tuo didesnė tikimybė atrasti pačius gabiausius, kurie galėtų ateityje atstovauti Lietuvos rinktinėms. Toks yra mūsų tikslas", - kalbėjo M. Vasiliauskas.

Čempionato etapų organizavime dalyvauja: SK "Auksma" (Vilnius), "Delfi sporto centras" (Vilnius), "Kane's arena" (Šiauliai), "Smėlio arena" (Vilnius), "Krido arena" (Kaunas), ir "Rio arena" (Kaunas).

Kiekvienoje amžiaus grupėje planuojama surengti po penkis etapus. Jose komandos renka įskaitinius taškus, o finaliniame etape dalyvaus po 16 stipriausių porų. Kitą savaitgalį vyks 15-mečių čempionato etapas Šiauliuose, "Kane's arenoje".