Jauniai ruošiasi Europos čempionato atrankos varžyboms

Lietuvos 15-mečių vaikinų ir 14-mečių merginų tinklinio rinktinės tęsia pasiruošimą 2019 m. Europos U-16 vaikinų ir U-15 merginų čempionatų atrankos turnyrams, kurie vyks gruodžio 13-16 dienomis Armėnijoje (vaikinai) ir Lenkijoje (merginos).

Praėjusių savaitgalį abi rinktinės galėjo savo jėgas išmėginti tarptautiniuose turnyruose Kaune ir Vilniuje.

Kaune vykusiame turnyre Lietuvos jaunių merginų rinktinė užėmė trečiąją vietą. Lietuvos rinktinė 3-0 nugalėjo antrąją mūsų šalies jaunių komandą, bet 2-3 pralaimėjo Kauno "SM Starto" 16-mečių ekipai ir 0-3 neatsilaikė prieš visas trejas rungtynes laimėjusią ir taurę iškovojusią Baltarusijos 14-mečių rinktinę.

"Dar nesame geriausios sportinės formos, nes kai kurios žaidėjos yra po ligos, o viena iš pagrindinių mūsų priėmėjų dar serga. Baltarusės irgi neseniai susirinko, bet jos turi geresnes sąlygas, nes gali dirbti du kartus per dieną ir visos tinklininkės yra vienoje vietoje. Mūsų merginos yra iš skirtingų miestų, todėl pasiruošti yra sunkiau. Bet mes dirbsim ir stengsimės kuo geriau pasirodyti. Gerai, kad mes turime galimybę keletą kartų per savaitę susirinkti ir pasitreniruoti, nes anksčiau ir tai padaryti būdavo neįmanoma", - teigė Lietuvos merginų vyr. trenerės Jolitos Kontvainienės asistentas Aleksandras Volubujevas.

Gruodžio mėn. vyksiančiame pirmajame Europos čempionato atrankos etape lietuvės žais B grupėje su Baltarusijos, Estijos ir Lenkijos komandomis.

"Labai daug ko nesitikime, nes ten žais aštuonios stipriausios regiono komandos. Grupėje žaisime su baltarusėmis ir lenkėmis, kurios visą laiką patenka į finalinį Europos čempionato etapą. Su estėmis žaidėme Baltijos taurėje ir pralaimėjome 1-3, bet ten žaidėme po ilgos kelionės. Gal Lenkijoje seksis geriau. Pagal reitingą mūsų komanda bus tarp autsaiderių. Šis turnyras parodys, kokio lygio mes esame", - svarstė A. Volubujevas.

Tuo tarpu Lietuvos 15-mečiai tinklininkai varžėsi olimpinio čempiono Vasilijaus Matuševo atminimo turnyre Vilniuje ir užėmė ketvirtąją vietą.

Lietuvos rinktinė 0-3 (12:25, 15:25, 20:25) pralaimėjo Baltarusijos bendraamžiams, 0-3 (21:25, 22:25, 23:25) nusileido Latvijos jauniams ir po dramatiškos kovos 2-3 (17:25, 29:27, 19:25, 25:20, 15:17) turėjo pripažinti iš vyresnių žaidėjų sudarytos Vilniaus "SM Tauro" komandos pranašumą.

"Pirmą dieną, žaidžiant su "SM Tauro" komanda, sekėsi gerai, išbandėme atsarginius žaidėjus, kurie sėkmingai įsiliejo į žaidimą. Deja, kitose rungtynėse žaidėme prasčiau. Mums labai trūko vieno iš lyderių Tautvydo Pranio, kuris praėjusį savaitgalį negalėjo atvykti. Baltarusijos rinktinė žaidė labai gerai, nesusitvarkėme su jų diktuojamu žaidimu. Žaidžiant su latviais, žaidėjai neįvykdė užduočių, darėme kvailas klaidas. Nors žaidimas buvo lygus, pabaigoje patys jiems padovanojome taškus", - kalbėjo antrasis Lietuvos vaikinų treneris Denisas Matuševas.

Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė Armėnijoje žais A grupėje su Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Armėnijos tinklininkais.

"Turime sustiprinti centro poziciją. Čia mums reikia greičiau judėti. Kol kas mes esame per lengvai nuspėjami varžovams. Taip pat reikia gerinti priėmimą, kas leistų geriau išnaudoti centrus", - sakė treneris.

D. Matuševas pridūrė, kad šioje Lietuvos komandoje jis mato tris-keturis talentingus žaidėjus, kurie ateityje gali tapti gero lygio žaidėjais.

Turnyrų nugalėtojai iškovos kelialapius į finalinį Europos čempionato etapą. Likusios komandos varžysis antrajame atrankos turnyre, kuris vyks 2019 metų balandžio mėnesį.