Lietuvos tinklinio aktualijos: uždarų patalpų jaunių paplūdimio tinklinio čempionatas, neeilinė LTF konferencija, naujas rėmėjas ir kt.

 

Dar niekada ruduo nebuvo toks intensyvus ruduo ir toks gausus naujovėmis.  Dalinamės Lietuvos tinklinio gyvenimo aktualijomis! 

Lietuvoje startuoja 2018 - 2019 m. Lietuvos jaunių U-18 ir vaikų U-15 uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionatas

Atsižvelgdami į tai, kad Lietuvoje daugėja uždaruose smėlio aikštynuose sportuojančių vaikų skaičius, didėja pačių uždarų paplūdimio tinklinio aikštynų skaičius, įsiklausydami į trenerių išsakytą poreikį vaikams turėti daugiau paplūdimio tinklinio varžybų ir matydami uždarų smėlio aikštynų norą bendradarbiauti, Lietuvos tinklinio federacija organizuoja pirmąjį Lietuvos jaunių U-18 ir vaikų U-15 uždarų patalpų paplūdimio tinklinio čempionatą. 

Čempionatas bus vykdomas V reitinginiais etapais Kaune, Vilniuje ir Šiauliuose, o šeštasis etapas bus finalinis. Čempionatų etapus organizuos ir juos vykdys uždari paplūdimio tinklinio aikštynai: Kaune ( “Rio smėlio arena” ir “Krido”), Vilniuje (“Smėlio arena”, “Auksma” , “Delfi sporto centras”), Šiauliuose (“Kane’s arena”). 

Čempionate galės dalyvauti visi sporto mokyklų, sporto klubų, uždarų paplūdimio tinklinio aikštynų ar kt. organizacijų auklėtiniai dvejose amžiausiaus grupėse: U-18 amžiaus grupėje – gim. 2001 m. ir jaunesni, U-15 amžiaus grupėje – gim. 2004 m. ir jaunesni. 

Čempionatas bus vykdomas 2018 m. lapkričio – 2019 m. kovo mėn. Kovo mėn. pabaigoje visi triukšmingai užbaigsime pirmąjį čempionato sezoną su finalinėmis kovomis!

Čempionato etapus pas save organizuos ir vykdys uždari paplūdimio tinklinio aikštynai, o finalinį etapą - Lietuvos tinklinio federacija. Į finalinį etapą pateks 16 stipriausių etapų komandų.

Siekdama sudaryti vienodas sąlygas visiems kaupti reitingo taškus ir dalyvauti etapuose nepriklausomai nuo jo vykdymo vietos, LTF etapus vykdantiems aikštynams pateikė rekomendacines etapų vykdymo sistemas. 

Dar kartą norime pasidžiaugti vis labiau didėjančiu privačių tinklinio sporto klubų iniciatyvomis ir siekiu bendradarbiauti kuriant bendrus projektus, kuriais siekiame populiarinti ir vystyti tinklinio sporto šaką! Pamatysime, ką šis naujasis projektas mums atneš! 

Su čempionato nuostatais galima susipažinti čia: https://goo.gl/HrQSM9

Visas čempionato etapams vykdyti reikalinga dokumentų formas galima rasti čia: https://goo.gl/Xj2ySA

Sveikiname A. Sidarą, V. Guseinov, E.Paliulį ir A. Stonį su jiems suteiktomis teisėjų kategorijomis

Gavus Teisėjų kolegijos kreipimąsi, LTF VK patvirtino teisėjams A. Sidarui (Alytus), V. Guseinov (Kaunas), M. Stoniui (Kaunas) ir E. Paliuliui (Marijampolė) Teisėjų kolegijos siūlomas suteikti kategorijas. A. Sidarui ir V. Guseinov buvo suteikta nacionalinė teisėjo kategorija, M. Stoniui ir E. Paliuliui – pirmoji tinklinio teisėjo kategorija. 

Šaukiama neeilinė LTF konferencija

Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (toliau - KKSD) informavo, kad siekiant gauti valstybės biudžeto lėšų 2019 metams didelio sportinio meistriškumo sporto programoms finansuoti be daugelio kitų reikalingų išpildyti reikalavimų sporto federacijoms, yra keliamas reikalavimas dar šiais metais "sporto šakos federacijos steigimo ar kituose dokumentuose įtvirtinti sporto šakos federacijos valdymo organų narių rotaciją, numatant maksimalų galimą iš eilės einančių kadencijų skaičių tam pačiam asmeniui". 

LTF kaip ir kiekvienais metais sieks gauti valstybės biudžeto lėšų 2019 metams didelio sportinio meistriškumo sporto programoms finansuoti, tačiau minėtas valdymo organų narių rotacijos reikalavimas nėra įtvirtintas LTF įstatuose ar kitu LTF konferencijos sprendimu. Dėl šios priežasties, siekiant atitikti KKSD keliamus reikalavimus sporto federacijoms, siekiant gauti valstybės biudžeto lėšų 2019 m. didelio sportinio meistriškumo sporto programoms, vadovaujantis LTF įstatų 5.2 punktu, LTF prezidentas kreipėsi į LTF VK dėl neeilinės LTF konferencijos sušaukimo. 

LTF neeilinė konferencija bus šaukiama ir vyks lapkričio mėn 21d., 18:00 val., Vilniuje, Žemaitės g. 6, 1-oje KKSD posėdžių salėje. Kartu buvo patvirtinta LTF neeilinės konferencijos darbotvarkė, kurioje numatyti svarstomi klausimai dėl LTF valdymo organų narių rotacijos įtvirtinimo.

Patvirtintas pagrindinis principas, kurio pagrindu būtų formuojamos suaugusiųjų nacionalinių salės tinklinio rinktinės 

Siekiant sutvarkyti Lietuvos suaugusiųjų salės tinklinio rinktinių formavimo tvarkos klausimą, priimamas sprendimas dėl pagrindinio principo formuojant suaugusiųjų salės tinklinio rinktines. VK įtvirtino nuostatą, kad priėmus sprendimą deleguoti Lietuvos vyrų/moterų suaugusiųjų nacionalines tinklinio rinktines į Pasaulio ar Europos tinklinio čempionato atrankos etapus, šiems etapams rinktinės bus formuojamos iš paskutiniojo (vykusio prieš atranką) Lietuvos vyrų/Moterų tinklinio čempionato komandų, tapusių čempionato nugalėtojomis. Šiuo pagrindu bus renkami rinktinių vyr. treneriai, treneriai ir žaidėjai. Rinktinių vyr. treneriai turės teisę savo nuožiūra kviesti kitų komandų žaidėjus į formuojamos nacionalinės tinklinio rinktinės sudėtį. 

Lietuvos tinklinio čempionatas rado savo rėmėją ir keičia vardą

Lietuvos tinklinio federacija gavo UAB ,,TOP SPORT“ bendradarbiavimo pasiūlymą tapti Lietuvos tinklinio federacijos rėmėja. Viena iš bendradarbiavimo sąlygų buvo pavadinti Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatą rėmėjo vardu. Lietuvos tinklinio federacijos Vykdomasis komitetas pritarė šiam siūlymui ir leido Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatą vadinti rėmėjo vardu bei suderinus detales pasirašyti paramos sutartį. Tad nenustebkite, pasirašius bendradarbiavimo sutartį Lietuvos tinklinio čempionatą numatoma pavadinti “TOP Sport” vyrų ir moterų tinklinio čempionatu.

Na, ir kaip visada su LTF VK nutarimu kviečiame susipažinti: https://goo.gl/7Y9R4n.