Europos tinklinio federacija apdovanojo metų sportininkus

Pasibaigus Europos ir Pasaulio čempionatams, lapkričio pirmąjį savaitgalį Europos tinklinio federacija (CEV) kartu su visa Europos tinklinio šeima, minėdama pasibaigusį 2018 m. sezoną, iškilmingoje ceremonijoje Budapešte (Vengrijoje), apdovanojo geriausius sezono sportininkus, trenerius, komandas ir asmenis, nusipelniusius tinklinio sportui. 

Iškilmingoje ceremonijoje apdovanoti sportininkai šiame sezone sužibėjo istoriniais pasiekimais ir savo rodomu pavyzdžiu tampo ikonomis ateities kartoms,  skatindami tinklinio sporto šakos vystymąsi ir atlikdami didžiulį vaidmenį vystant sporto šaką ir įkvepiant jaunąją kartą siekti aukštumų.

Metų žaidėju buvo pripažintas Bartosz Kurek (Lenkija). Šis žaidėjas tapo Lenkijos rinktinės sėkmės ašimi 2018 m. Pasaulio tinklinio čempionate, kuriame jis buvo pripažintas čempionato MVP ir geriausiu čempionato žaidėju. Kurek 2009 m. tapo Europos čempionu, 2011 metais Europos čempionato bronzos medalio laimėtoju, 2012 m. kartu su komanda iškovojo FIVB pasaulio lygos auksą. Šis sportininkas kartu su nacionaline rinktine pasižymėjo ir FIVB Pasaulio Taurėje  2011 m. ir 2015 m. Be to, jis tapo triskart nacionaliniu čempionu su PGE Skra Belchatow ir sidabro ir bronzos medalio laimėtoju CEV čempionų lygoje 2012 ir 2010 m.  

Metų žaidėja tapo Tijana BOŠKOVIĆ (Serbija) – Bošković metų žaidėjos titulą pelno antrus metus iš eilės. Ji padėjo Serbijos rinktinei iškovoti istorinį aukso medalį 2018 m. Pasaulio tinklinio moterų čempionate Japonijoje. Šis laimėjimas tapo precedento neturinčiu įvykiu Serbijos tinklinio istorijoje. Tijana taip pat yra pelniusi 2017 m. pasaulio čempionato MVP, 2017 m. Europos tinklinio čempionato Baku MVP ir CEV Taurės finalų MVP titulus. Neabejojama, kad ši žaidėja taps viena ryškiausių šių metų CEV Tinklinio čempionų lygos žaidėjų, kur ji dalyvas vilkėdama Turkijos Stambulo komandos marškinėlius. 

 

Tikriausiai, niekam nebus nuostabu tai, kad metų paplūdimio tinklinio karaliais tapo Norvegijos paplūdimio tinklininkai Anders Berntsen MOL/Christian Sandlie SØRUM. Mol and Sørum iškovojo aukso medalį šų metų Europos tinklinio čempionate, Hagoje, būdami vos 21 ir 22 metų. Jie tapo pirmaisiais Europos čempionais iš Norvegijos nuo 1997 m., kuomet šį titulą buvo pelnę jų tautiečiai Vegard Høidalen ir Jørre André Kjemperud. Anders ir Christian taip pat iškovojo aukso medalius dvejose FIVB penkių žvaigždučių pasaulio turuose – Gštade ir Vienoje, taip pat Pasaulio turo finaluose Hamburge. Šiuo metu šie sportininkai pasaulio reitinge užima pirmąją vietą. Šie jaunuoliai spėjo susižerti daugybę FIVB pasaulio turų adovanojimų: Mol pelnė geriausio žaidėjo, geriausio blokuotojo, labiausiai pažengusio žaidėjo ir geriausio puolėjo titulus, o jo porininkas Christian Sørum tapo geriausiu 2017-2018 m. gynyboje  žaidžiančiu paplūdimio tinklininku. 

Paplūdimio tinklinio karalienėmis buvo nominuotos čekės Barbora Hermannova ir Marketa Slokova. Šios merginoms šis sezonas buvo vienas sėkmingiausių jų karjeroje: namuose jos iškovojo auksą 4 žvaigždžių pasaulio ture Ostravoje ir paskutiniame 5 žvaigždžių ture Vienoje, sidabrą Pasaulio turų fnaluose Hamburge. Su savo pasiekimais šios merginos įsitvirtino pasaulio reitingo viršūnėje. 

Metų moterų komandos treneris buvo paskelbtas Zoran TERZIĆ (Serbija) – šis treneris Serbijos nacionalinei rinktinei vadovauja nuo 2002 m. Jo vedama Serbijos rinktinė į savo istoriją įsirašė du Europos aukso medalius (2011 m. ir 2017 m.), sidabrą Rio olimpinėse žaidynėse ir 2018 m. pasaulio čempionato auksą. 2006 m. pasaulio čempionate šis treneris kartu su rinktine iškovojo bronzos medalius kaip Serbijos ir Juodkalnijos rinktinė. Terzić sėkmingai treniruoja ir klubuose, kur ateinantį sezoną vadovaus vienam iš stipriausių Turkijos klubų - Fenerbahce SK ISTANBUL. 

Metų vyrų komandos treneriu, neabejotinai, buvo pripažintas Vital HEYNEN (Belgija) – vyriausiasis Lenkijos nacionalinės rinktinės treneris, atvedęs Lenkijos rinktinę į pergalę ir padėjęs kai iškovoti aukso medalį 2018 m. Pasaulio tinklinio čempionate. Šio trenerio kraitelėje rikiuojasi dar ne vienas pasiekimas.

Specialus apdovanojimas už išskirtinius pasiekimus buvo skirtas Rusijos paplūdimio tinklinio porai Denis Shekunov/Dmitrii Veretiuk. Šie 17-kos ir 16-kos metų jaunuoliai tapo šių metų U-20 Europos ir U-19 Pasaulio čempionais. Taip pat šie jaunieji sportininkai 2018 m. Europos U-22 paplūdimio tinklinio čempionate užėmė ketvirtąją vietą, o rugpjūtį Europos U-18 čempionate iškovojo bronzos medalius. Šie vaikinai tapo pavyzdžiu ne vienam savo amžiaus grupės sportininkui, siekiančiam tapti geriausiais.

Už viso gyvenimo nuopelnus sportui buvo apdovanotas Carlo SALVATORI (Italija) – sėkmingas verslininkas ir bankininkas. Jis vadovavo 2010, 2014 and 2018 FIVB Pasaulio tinklinio čempionatų organizaciniams komitetams. Carlo Salvatori dėka šie čempionatai atkreipė pasaulio dėmesį į tinklinio sportą ir padėjo mūsų sporto šakai tapti viena iš populiariausių sporto šakų ne tik Italijoje, bet ir Europoje. Carlo Salvatori buvo apdovanotas už gyvenimo nuopelnus  tinklinio sporto šakai. 

Metų renginiu buvo pripažintas - Pirmasis istorijoje Europos sniego tinklinio čempionatas Vagraine, Austrijoje. Jame dalyvavo 24 komandos iš 18 šalių, kur Lietuvos ir Rusijos sportininkai pateko į Sniego tinklinio istoriją, kaip pirmieji sportininkai iškovoję aukso medalius pirmajame Europos sniego tinklinio čempionate. Čempionato savaitgalį renginio vietą aplankė Vagraino kurorte aplankė apie 14 tūkstančių žiūrovų, o tiesioginės transliacijos buvo rodomos per Eurosport, Asia Pacific ir kt.  Šis apdovanojimas buvo įteiktas Austrijos tinklinio federacijai ir čempionato organizatoriams "Chaka 2". Europos ir pasaulio federacijos pabrėžia augančią sniego tinklinio svarbą ir šią tinklinio šaką įvardija kaip unikalią galimybę pristatyti tinklinio sporto šaką kuo platesnei auditorijai ir atvesti šį sportą į pačias įstabiausias vietas.