LTF VK nutarimai

 

Patvirtinti 2018-2019 m. Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionatų nuostatų projektai

Dalinamės žiniomis apie Lietuvos tinklinio federacijos aktualijas, svarstytas Lietuvos tinklinio federacijos Vykdomajame komitete. Šiek tiek plačiau apie svarstytus ir patvirtintus aktualiausius klausimus. 

Priimti ir patvirtinti 2018 - 2019 m. Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio čempionato ir 2018 m. vyrų ir moterų taurės varžybų nuostatai

Kaip ir esame minėję, LTF VK patvirtino Lietuvos vyrų ir moterų čempionato nuostatų projektus, kurių vykdymo sistemoje atsiranda LTF ir tinklinio klubų susitikimo metu svarstyti ir aptarti pakeitimai. 

Šį sezoną moterų čempionate Baltijos lygoje dalyvaujančios moterų komandos Lietuvos čempionate pradės žaisti nuo pat atrankinio etapo ir žais visuose trijuose čempionato etapuose. Baltijos lygoje dalyvaujančioms komandoms tarpusavio susitikimų rezultatai bus įskaitomi kaip Lietuvos moterų tinklinio čempionato susitikimų rezultatai. Komandos žais dviejų ratų sistema (vienos rungtynės išvykoje, kitas – namuose). 

Lietuvos vyrų čempionatas bus vykdomas trimis etapais – atrankiniu, atkrintamuoju ir finaliniu. Atrankiniame etape bus vykdoma trijų ratų sistema, atkrintamajame etape varžybos bus žaidžiamos iš dviejų laimėtų rungtynių, esant rezultatui 1:1 žaidžiamas papildomas susitikimas, o pusfinaliuose bus žaidžiama iš trijų laimėtų rungtynių. Finalų vykdymo sistema nesikeis. 

Tiek moterų, tiek vyrų čempionatuose įvedamas privalomas varžybų statistikos ir e-protokolo naudojimas. 

Be to, kad tiek vyrų, atsiranda ir keletas naujų nuostatų. 

Viena iš didesnių naujovių šiame sezone čempionate bus ta, kad tiek moterų, tiek vyrų čempionatų rungtynėse edukaciniais tikslais galės būti paskirtas rungtynių komisaras. Rungtynių komisaras neturės galios keisti I-ojo ar II-ojo teisėjų priimtų sprendimų. Ši naujovė atsiranda siekiant padėti Lietuvos teisėjams tobulėti analizuojant ir vertintinant tam tikras kylančias situacijas, padedant jiems gilinti savo žinias ir kompetencijas, mokantis valdyti tam tikras situacijas aikštelėje ir turėti galimybę pasikonsultuoti dėl jiems kylančių klausimų. Be to, su rungtynių komisaro pagalba bus apžvelgiamos dažniausiai pasitaikančios kritinės situacijos varžybų metu ir formuluojami sprendimo būdai. 

Taip pat, atsižvelgus į daugelio metų praktiką, atsiranda rekomendacijos klubams namų aikštelėje žaidybinį plotą atitverti apsauginiais atitvarais dėl žaidėjų ar komandos bei rungtynių personalo saugumo užtkrinimo žaidimo metu. Aptvėrus aikštelės žaidybinį plotą, jame gali būti tik rungtynių personalas ir paraiškoje esantys įtraukti žaidėjai, treneriai ar kitas komandos personalas.

Atsiranda galimybė registruoti dublerių komandą.

Į Lietuvos vyrų tinklinio čempionatą užsiregistravo 6 vyrų komandos: Marijampolės “Sūduva”, Vilniaus “Flamingo Volley”, Šiaulių “SM Dubysa”, Klaipėdos “Amber Queen”, Kauno “Startas – LSU”, Kelmės “Etovis”. 

Moterų tinklinio čempionate paraiškas dalyvauti čempionate pateikė 8 moterų komandos: TK “Kaunas” – VDU, TK “Kaunas” - SM “Startas”, LSU “Dextera”, Jonavos “Aušrinė – KKSC”, Vilniaus SM “Tauras” – VTC, Vilniaus universiteto komanda, Alytaus “Prekyba – Parama”, Gargždų SC.

Svarstytas naujasLTF teisėjų kategorijų suteikimo nuostatų projektas

LTF teisėjų kolegija Vykdomajam komitetui pateikė svarstyti LTF teisėjų kategorijų suteikimo nuostatų projektą. Posėdžio metu buvo iš esmės buvo svarstytini ir diskutuotini klausimai, susiję su teisėjų kategorijos suteikimo tvarka įvirtinimo, teisėjo elgesio kodekso formulavimu, LTF pripažįstamų teisėjų kategorijų reikalavimų pakeitimais ir esminiai klausimai, susiję su Lietuvos tinklinio teisėjų veikla. 

Svarstymo metu, sutarus dėl atsiradusių redakcinio ir esminio pobūdžio projekto pakeitimų, buvo priimtas sprendimas nuostatų tvirtinimą atidėti iki kito LTF VK posėdžio, bet ne vėliau kaip iki 2018 m. spalio mėn. 10 d.

Priimtas sprendimas dėl moterų ir vyrų paplūdimio tinklinio rinktinių dalyvavimo2018 – 2020 m. Europos paplūdimio tinklinio kontinentinės taurės atrankos varžybose dėl patekimo į2020 m. Olimpinesžaidynes Tokijuje

Iš Europos tinklinio konfederacijos (CEV) gavus informaciją dėl 2018 – 2020m. CEV (Europos) paplūdimio tinklinio kontinentinės taurės atrankos varžybų ir nustatytų registracijos terminų į atrankos varžybas, VK posėdžio metu buvo svarstomas klausimas dėl Lietuvos paplūdimio tinklinio rinktinių dalyvavimo šiose varžybose. Vykdomojo komiteto posėdžio metu vienbalsiai buvo patvirtintas moterų ir vyrų paplūdimio tinklinio rinktinių dalyvavimas šiose atrankos varžybose. 

LTF generalinis sekretorius buvo įpareigotas užregistruoti rinktines dalyvauti minėtose varžybose, dėl konkrečių rinktinės narių registravimo bus sprendžiama vėliau. 

Sprendžiami kiti einamieji klausimai

Sprendžiant kitus einamuosius klausimus buvo patvirtinti priedai federacijos darbuotojams už papildomai atliktus darbus, įskaitant darbą savaitgaliais vasaros paplūdimio tinklinio sezono metu, Prezidento siūlymu buvo patvirtintas metinis atlygis LTF Jaunių komisijos garbės nariui Vytautui Jankui už atliktus darbus, taip pat buvo iškeltas ir svarstomas klausimas dėl jaunimo (U-XX) visų amžiaus grupių salės tinklinio čempionatų vykdymo. Šiuose čempionatuose dalyvauja per 160 komandų, o rungtynių skaičius viršija 1100 rungtynių per sezoną. Siekiant optimizuoti federacijos darbą, buvo siūloma atlikti apklausą norinčių organizuoti minėtus čempionatus bei susipažinus su pasiūlymų sąlygomis išrinkti šių čempionatų organizatorių. Taip pat buvo sudaryta ir patvirtinta Lietuvos 90-mečio šventės minėjimo darbo grupė, kuri organizuos Lietuvos tinklinio 90-mečio minėjimo šventę. 

Visą LTF nutarimą galima rasti: https://goo.gl/MhCuJP

Patvirtintus Lietuvos tinklinio čempionatų ir taurės varžybų nuostatus galima rasti: https://goo.gl/QQ8TGChttps://goo.gl/Pqekmihttps://goo.gl/joHKaRhttps://goo.gl/jB14Gh