Klapėdoje lietuvių lauks ne tik naujovės, bet ir latvių iššūkiai

Jau šį savaitgalį, liepos 7-8 dienomis, Klaipėdos 2-ajame Melnragės paplūdimyje vyks pirmasis atvirojo Lietuvos paplūdimio tinklinio čempionato ("LTF Open 2018") etapas. Šiam etapui užsiregistravo komandos iš Lietuvos ir Latvijos.

Šiais metais renginyje pamatysime ne tik į svečius atvykstančias Latvijos moterų poras, tačiau ir kiek neįprastus lietuvaičių duetus. Moterų turnyre žiūrovai galės išvysti kartu žaidžiančias latvę Alisę Lecę bei lietuvę Karolę Virbickaitę. Į aukščiausias vietas turėtų pretenduoti ir viena perspektyviausių mūsų šalies jaunųjų porų Ieva Vasiliauskaitė bei Gerda Grudzinskaitė. Savo jėgas kartu išmėgins Irina Zobnina ir Vytenė Vitkauskaitė. Nemažų ambicijų turi ir vienos geriausių Lietuvos salės tinklinio žaidėjų Ieva Kazūraitytė bei Monika Šalkutė, favoritėms nervus pagadinti gali ir pasaulio kurčiųjų čempionės Birutė Aleknavičiūtė ir Ingrida Milkintaitė. Taip pat į Lietuvos uostamiestį atvyks viena stipriausių latvių porų Agnese Caica bei Marta Ozolina.

Savo jėgas čempionate išmėgins ir Lietuvos jaunimo čempionatuose dalyvaujančios merginų poros. Kitos poros taip pat intensyviai ruošiasi šioms svarbiausioms Lietuvos paplūdimio tinklinio varžyboms, todėl galima tikėtis stipraus Lietuvos moterų tinklinio čempionato, staigmenų ir įdomių kovų dėl aukso medalių bei piniginių prizų.

Vyrų turnyre taip pat gausus žaidėjų būrys – šiais metais į vyrų turnyrą užsiregistravo 16 porų, tarp jų trys poros  iš Latvijos. Taigi, vyrų varžybose taip pat bus pakankamai įdomių ir netikėtų susitikimų. Tarp favoritų turėtų būti nemažai patirties tarptautinėse varžybose jau įgiję Artūras Vincelovičius bei Robertas Juchnevičius, perspektyvūs Patrikas Stankevičius bei Matas Navickas, taip pat apie save priminti bandys Tomas Staševičius bei Audrius Knašas, o iš Latvijoje vykstančios paplūdimio tinklinio stovyklos specialiai į čempionatą atvyksta vis daugiau tarptautinių varžybų patirties įgaunanti Artūro Vasiljevo ir Mariaus Malinausko pora. Jau yra žinoma, kad viena iš į čempionatą užsiregistravusių Latvijos porų - gerai mums žinomo tinklininko Rihards Finsters auklėtiniai Rūdolfs Stankevičs ir Arturs Rinkevics prieš keletą dienų laimėjo atranką į Europos U-18 paplūdimio tinklinio čempionatą, tad visiems žiūrovams bus įdomu pamatyti ne tik kaip žaidžia jau seni tinklinio vilkai, bet ir augantis jaunimas. Taigi, ar pavyks sublizgėti kitoms poroms ir kokios bus latvių ambicijos, pamatysime jau netrukus.

"Šiais metais abejuose etapuose bus kovojama dėl prizinio fondo, todėl bus laukiama įnirtingų kovų. Lietuvos čempionatą pradedame Klaipėdoje, nes čia yra puiki vieta, puiki atmosfera, čia patogu atvykti mūsų kaimynams, - kalbėjo Lietuvos tinklinio federacijos (LTF) generalinis sekretorius Andrius Gaidys. – Į vyrų varžybas latviai atvyksta jauni, bet vieni iš jų yra Europos jaunių čempionato dalyviai Tikimės, kad lietuviai turėtų būti favoritais. Merginų tarpe atvyksta labai stiprios Latvijos sportininkės, nemažai porų kovos dėl aukščiausių vietų, todėl bus labai įdomu stebėti kovas".

Ne paslaptis, kad šiais metais, į čempionatą taip pat įnešta nemažai naujovių. Šiame sezone "LTF Open" sugrįžo su mažesniu etapų skaičiumi, tačiau su didesniu priziniu fondu didesniam komandų skaičiui. Šiais metais piniginiai prizai bus išdalinti aštuonias aukščiausias vietas užėmusioms komandoms (abejoms lytims vienodai): 1 vieta – 450 Eur, 2 vieta – 300 Eur, 3 vieta – 200 Eur, 4 vieta – 150 Eur, 5-6 vietos – 50 Eur, 7-8 vietos – 25 Eur.

Praėjusiais metais Lietuvos tinklinio čempionatas buvo homologuotas, o tai reiškia, kad jis atsirado Tarptautinės tinklinio federacijos (FIVB) fiksuojamų čempionatų sistemoje, ir visi juose dalyvaujantys dalyviai iškovoja ne tik medalius ir piniginius prizus, tačiau ir FIVB reitingo taškus. Šiame sezone "LTF Open" čempionate taškus rinks ne tik individualūs sportininkai. Pasisėmę nemažai geros patirties iš kaimyninių šalių, šiais metais "LTF Open" suteikia galimybę čempionate varžytis ne tik individualioms Lietuvos ar užsienio komandoms (atstovaujančioms pačioms save), bet ir Lietuvos sporto mokykloms, sporto centrams ir tinklinio klubams. Tai reiškia, kad tinklinio sporto mokyklos, sporto centrai ar tinklinio sporto klubai gali deleguoti komandas nuo savo klubo. Šios komandos čempionate rinks taškus ne tik sau, bet ir savo atstovaujamam klubui – t.by. klubai rinks klubinius taškus ir pretenduos į čempionų titulą klubų tarpe. Po visų etapų trys daugiausiai klubinių taškų surinkę sporto klubai bus apdovanoti atskirai nuo tinklininkų. Nemažai komandų yra užregistruotų būtent sporto klubų vardu. 

Čempionato II-ojo etapo pagrindinėse varžybose Vilniuje turės galimybę sudalyvauti 8-ios Lietuvos regionų lygų paplūdimio tinklinio komandos. Regionų lygų varžybų atrankose pirmąsias vietas užėmusios komandos pateks iš karto į pagrindines finalinio "LTF Open Vilnius" etapo varžybas.  Lietuvos tinklinio federacijai patvirtinus regionų atrankos varžybas, jų nugalėtojai iškovos kelialapius į "LTF Open" finalinį etapą.

Jau iš anksto yra aišku, kad pirmajame etape komandos žais dviejų minusų sistema, o antrajame etape bus taikoma FIVB 2 žvaigždučių varžybų sistema.

Šį šeštadienį tinklinio kovos prasidės nuo 10 val. Sekmadienį vyks finalinės varžybos.

Antras ir paskutinis Lietuvos čempionato etapas vyks rugpjūčio 17-19 dienomis Vilniuje.