Vytautui Juozui Kirkliauskui sukanka 70 metų!

Birželio mėn. 6 d. beveik pusę amžiaus (46 metus) paskyręs tinkliniui Kauno mieste ir Lietuvoje tinklinio treneris Vytautas Juozas Kirkliauskas švenčia 70-ąjį gimtadienį! Sveikiname visada energingą trenerį ir linkime jam sveikatos ir toliau visada į visas situacijas žvelgti pro humoro prizmę! 

 

Per 46 savo darbo metus  treneris-metodininkas treniravo Kauno miesto vaikų, jaunučių, jaunių, jaunimo ir vyrų rinktines, kurios iškovodavo čempionų titulus arba tapdavo prizininkėmis. Ne tik vienas, bet ir kartu su žinomais treneriais – R. Kryževičiumi (Panevėžys), B. Tarasovu (Vilnius) (abu išlydėti Anapilin), K. Mazgeliu, G. Pušnovu ruošė ir Lietuvos jaunių vaikinų rinktines, kurios atstovavo šalį buvusios Sovietų sąjungos, o atkūrus Lietuvos Valstybės nepriklausomybę, Europos čempionatuose. Praeityje jo auklėtinis A. Beinoravičius žaidė legendinėje Vilniaus „Kuro aparatūros“ komandoje, o pastaruoju metu du jo auklėtiniai – L. Gudas ir J. Rakickas sustiprino stipriausią sostinės komandą „Flamingo volley“ ir įsitvirtino Lietuvos vyrų rinktinėje.

Tris kartus iš eilės – 1999, 2000, 2001 ir dar 2006 metais V. J. Kirkliauskas laimėjo nugalėtojo titulą  Lietuvos „Geriausio trenerio“ konkurse, o dar keliuose buvo tarp prizininkų, kurį organizuoja LTF jaunių komisija (pirmininkė D. Gylienė).

Nuo 1969 m. propaguodamas tinklinį mieste ir Lietuvoje treneris teikė informaciją miesto laikraščiams: „Kauno tiesa“, (vėliau „Kauno diena“), „Laikinoji sostinė“, Kauno laikas“,  ir respublikiniams  -„Sportas“ ir  „Lietuvos sportas“. Kartu su buvusiu LSU doc. V. Jankumi, parašė dar du leidinius:  žymiam LKKI (dabar LSU) dėstytojui, tinklinio specialistui atminti - „Augustinas Karkauskas“ , o Lietuvos tinklinio 85-čiui paminėti -  ...ir kauniečiams brangus tinklinis“.

Nuo 1967 m. iki 2013 m. treneris teisėjavo aukščiausio rango Lietuvos moterų ir vyrų salės bei paplūdimio tinklinio čempionatuose. Buvo skiriamas vyriausiojo teisėjo pareigoms. Treneriui buvo suteikta “Nacionalinė tinklinio teisėjo“ kategorija. Šią veiklą sustabdė amžiaus cenzas (65-eri), tačiau savo hobi su švilpuku V. J. Kirkliauskas tęsia. Savaitgaliais talkina moksleiviško amžiaus varžybose ir jau aštuntąjį  sezoną teisėjauja Kauno tinklinio mėgėjų lygoje (prezidentas  E. Sliežauskas).