Lietuvos tinklinis žengia technologijų link

Didijį penktadienį mes pasitinkame su nuostabia žinia visam Lietuvos tinkliniui! Buvo žengtas vienas svarbiausių žingsnių tinklinio istorijoje ir pradedamas įgyvendinti ilgai brandintas projektas, kuris vėlų ketvirtadienio vakarą įgavo fizinę formą.

Kovo mėnesio pradžioje LTF pasirašė sutartį su tarptautine bendrove “GeniusSports” dėl elektroninio protokolo ir "DataVolley" statistikos bazinio duomenų paketo įsigyjimo. Šių programų naudojimas bus skirtas Lietuvos tinklinio vyrų ir moterų čempionato vykdymui. Lietuvos tinklinio federacija tinklinio klubams, dalyvaujanties Lietuvos tinklinio čempionate, suteiks galimybę šiomis programomis naudotis nemokamai - jų naudojimas bus skirtas LTF vyrų ir moterų čempionatui. Klubai, dalyvaujantys Lietuvos tinklinio čempionate, privalės naudotis šiomis programomis visų savo namų varžybų metu. Šiuo tikslu buvo sudarytos sutartys su Lietuvos tinklinio čempionate dalyvaujančiais klubais, o ketvirtadienio vakarą vyko  įžanginiai programų mokymai.

“Šiandien vakare stebėdamas mokymus negalėjau nesidžiaugti – su klubų pritarimu ir supratingumu žengėme didžiulį žingsnį Lietuvos tinklinio istorijoje. Aš, asmeniškai, labai džiaugiuosi, kad mums pagaliau pavyko suderinti šitą projektą su paslaugų tiekėju, nes man, kaip suprantančiam žaidėjus ir trenerius, ši naujovė yra labai svarbi. Su paslaugos tiekėju pasirašyta ilgalaikė 5 metų sutartis ir aš labai tikiuosi, kad mums pavyks sklandžiai ir noriai dirbti ir  Lietuvoje turėsime sklandžiai veikiančią sistemą su elektorininiais protokolais, realiu laiku vedama statistika, o klubai, įvaldę įrankius, turės neįkainojamą pagalbininką keliant savo komandos žaidimo lygį” – savo džiaugsmo negalėjo nuslėpti Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

 Kuo ypatingas šis projektas ?

“Kol kas daugelis statistiką įsivaizduoja tik kaip atstpausdintą lapą ant kurio surašyta, kas įmušė daugiausia taškų komandoje. Tačiau tai tėra tik mažytė “DataVolley” privalumo dalis. “DataVolley” pagrindinis tikslas yra būti pagrindiniu komandos trenerio pagalbininku žaidimo metu. Ji suteikia galimybę analizuoti priešininko elgesį žaidimo metu ir iš karto pateikti duomenis, kuriais galima naudotis ir kontroliuoti žaidimo kryptį žaidimo eigoje. Tai yra didžiulis įrankis keliant komandos meistriškumą, visos didesnės tinklinio šalys be šių programų savo žaidėjų neruošia ir į varžybas apskritai nevažiuoja. Mums kol kas tai tik pirmieji žingsniai. Tam, kad sistema veiktų, aišku, reikia ir žmogiškųjų išteklių. Mes iš savo pusės klubams įteikėme bazinį įrankį, kuriuo jie gali naudotis visiškai nemokamai ir siekti rezultatų. Tačiau klubo darbas ir atsakomybė yra užtikrinti tuos žmones, kurie savo namų varžybų metu ves duomenis į programą, o visi, kas negalės matyti rungtynių gyvai, galės sekti jų rezultatą realiuoju laiku LTF internetinaime puslapyje.“ – pasakoja generalinis sekretorius.

“Šių licencijų kainos yra be galo didelės, tačiau mums pavyko suderinti, kad klubai šią licenciją gautų nemokamai, jiems kainuos tik personalo užtikrinimas. Todėl labai džiaugiamės, kad daugelis klubų į šį įvykį žiūri pozityviai, supranta šio projekto naudą ir nusiteikę bendradarbiauti tinklinio meistriškumo augimo labui. Dabar visas šios programos įdiegimas ir įtvirtinimas Lietuvoje priklausys tik nuo klubų noro ir nusiteikimo ja naudotis. Vakar turėjome beveik visų klubų atstovus mokymuose, kurie ištvermingai iki pat vėlaus vakaro studijavo programas ir bandė suprasti, kaip jos veikia. Tai iš tiesų džiugina, nes šiame etape tai painu visiems, kas iki šiol su tuo nebuvo susidūrę, tačiau tikrai netruks greitai ir sparčiai išmokti naudotis jomis.” - pridūrė A. Gaidys. 

Lietuvos tinklinio federacijos Prezidentas Darius Čerka taip pat džiaugiasi Lietuvos tinklinio perspektyvomis, kurios gali atsirasti po programų įdiegimo, tačiau pabrėžia ir Lietuvos tinklinio klubų indėlio svarbą.

“Dar reikės nuveikti labai didelį darbą, kad sistema įsivažiuotų, kad nuolat turėtume tai atliekančių žmonių, bet tai, kas įvyko dabar, jau yra be galo didelis žingsnis pirmyn, be kurio tinklinio meistriškumas Lietuvoje nesivystys.

Todėl klubų vaidmuo ir suinteresuotumas naudoti jiems suteiktomis galimybėmis yra labai svarbus – iš mūsų pusės padarytas labai didelis darbas, kaip jis vystysis toliau jau yra klubų rankose ir priklausys nuo jų. “ – sako LTF Prezidentas.

Kaip programa bus įgyvendinama ir kaip ji veiks, Lietuvos tinklinio federacijai padės prižiūrėti LTF paskirtas statistikos kuratorius ir oficialus programos atstovas Lietuvoje – Sergėj Rodin, kuris jau turi sukaupęs šiuo klausimu nemenką patirtį ir su statistika yra dirbęs ne viename tarptautiniame renginyje.

“Džiaugiamės, kad Sergėjus prisijungė prie mūsų komandos, kadangi jis statistiką veda jau ne vienerias varžybas įvairiuose klubuose, Europos čempionatuose, tad tai tikrai turintis patirtį žmogus, kuris dirbs su mumis visais išvien ir padės klubų atstovams kelti savo žinias. Bet kuris klubų atstovas galės drąsiai į jį kreiptis ir gauti  atsakymą į jiems rūpimą klausimą".

Programos bus išbandomos jau š.m. Lietuvos tinklinio čempionato finalų metu Jonavoje, klubų paskirti e-protokolo sekretoriai ir statistikai dirbs per visas finalines varžybas ir gautų duomenų pagalba pirmą kartą Lietuvos tinklinio čempionate bus renkama 2018 m. Lietuvos tinklinio čempionato finalų “Svajonių komanda” (angl. Dream Team).

Kol kas čempionato finalai bus geras apšilimas prieš naująjį sezoną. Prasidėjus čempionatui naujame sezone jau visoje Lietuvoje turėsime komandą, kuri bus pasiruošusi dirbti viso sezono metu.