Lietuvių triumfas Austrijoje

Sekmadienį Austrijos kalnuose pasibaigęs istorinis pirmasis Europos sniego tinklinio čempionatas pažymėtas lietuvių triumfu. Pirmosiomis Europos čempionėmis tapo Ieva Dumbauskaitė ir Monika Povilaitytė, o vyrų varžybose bronzos medalius iškovojo Arnas Rumševičius ir Lukas Každailis.

Moterų varžybų finale Lietuvos paplūdimio tinklininkės po atkaklios, net 48 min. trukusios kovos 3-2 (14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8) nugalėjo antrąjį reitingą turėjusias turkes Bugrą Eryildiz ir Aleyną Vencę.

Pusfinalyje I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė vos per 12 min. 2-0 (11:8, 11:4) įveikė latves Alisę Lecę ir Ilzę Liepiniauską.

"Tai yra nuostabu. Esame labai laimingos. Noriu labai padėkoti visiems, mus palaikiusiems. Čia buvo nuostabi aplinka, atmosfera, o turnyras - puikus", - iškart po finalo sakė I. Dumbauskaitė.

Fantastišką atmosferą sukūrė gausiai į finalus susirinkę žiūrovai, o visą tinklinio grožį papuošė įspūdingi kalnų vaizdai.

Vyrų turnyro mažajame finale aistringai sirgalių palaikomi lietuviai tiesiog mėgavosi žaidimu ir po fantastiško lemiamo penktojo seto 3-2 (8:11, 11:6, 11:13, 11:6, 11:3) įveikė rusus Jurijų Bogatovą ir Pavelą Rasukovą. Mačas truko net 42 min.

Pusfinalyje A. Rumševičių ir L. Každailį sustabdė čempionato favoritai rusai Ruslanas Dajanovas ir Tarasas Myskivas. Mūsiškiai pralaimėjo 0-2 (6:11, 9:11).

Pirmajame Europos sniego tinklinio čempionate varžėsi net keturios Lietuvos poros. Gerda Gruzinskaitė ir Ieva Vasiliauskaitė pasidalino 5-8 vietas, o Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina - 9-16.

Sniego tinklinis jau 2022 metų žiemos olimpinėse žaidynėse turėtų būti kaip parodomasis sportas, o 2026 metais, tikimasi, jog bus įtrauktas į olimpinių žaidynių programą.